دو نوع مشتری احتمالی در بازاریابی شبکه ای وجود دارد.:
 (1) مشتری جزء: 
کسانی که از کالاها و خدماتی که ارائه می دهید استفاده می کنند. تنها خواسته آنها، حداقل در ابتدای کار، استفاده از کالاها و خدمات شما بصورت ماهانهاست.
(2) مشتری زیرمجموعه: 
کسانی که  دوست دارند تجارتشان را بسازند. توزیع کنندگان در واقع دو مشتری هستند در قالب یک مشتری. اولاً آنها، مشتریان زیر مجموعه شما هستند که برای کسب راهنمایی به منظور ساختن تجارتشان به شما تکیه می کنند. ثانیاً آنها مصرف کننده کالاها و خدمات شرکت شما هستند و انها را  دوباره به دیگران می فروشند. آنها هم شخصاً از کالا ها و خدمات  استفاده می کنند و هم آنها  را بازاریابی می کنند و به مشتریان خودشان می فروشند.
آنها در مقام توزیع کننده می توانند  از شرکت به صورت عمده خرید کنند و به مشتریان خود بصورت خرده بفروشند. مشتریان جزء هم بعد از خریدن چند ماه کالاها و خدمات شرکت، اغلب تصمیم می گیرند توزیع کننده بشوند. چنین افرادی احتمالاً سریع تر موفق می شوند، چون قبلاً از مزایای کالاها باخبر شده اند و به احتمال زیاد خانواده و دوستان نزدیکشان را از مزایای کالاهای مورد استفاده اشان مطلع کرده اند. در نتیجه آنها می توانند مشتاقانه و به نحو ثمربخشی کار بازاریابی و فروش کالا را شروع کنند.
برای یک بازاریاب شبکه ای یافتن این دو نوع مشتری وظیفه ای است مستمر. بازاریاب شبکه ای باید فهرست مشتری های احتمالی شان را با دقت گسترش دهند. هر کسی که دوست داشته باشد تجارت بازاریابی شبکه ای را شروع کند یا به خرید کالاها و خدمات شرکت علاقه مند باشد می تواند به لیست مشتری احتمالی اضافه شود. این را به یاد داشته باشید که مشتریان احتمالی به اطلاعاتی نیاز دارند راجع به اینکه شرکت شما یا کالاها و خدماتش چگونه می توانند برایشان سود داشته باشد.

از حلقه تأثیرگذاری خود استفاده کنید 
در اين مرحله اولين كاري كه بايد انجام دهيد نوشتن ليست اسامي كساني است كه مي خواهيد درباره كارتان با آنها صحبت كنيد. هر كسي  كه دلت مي خواهد مي تواند باشد. سعی کنید برای پیشنهاد دادن به اعضای خانواده یا دوستانتان و یا دیگران از خود بی میلی نشان ندهید. شش ماه اول کار شما در بازاریابی شبکه ای مثل شش سال اول زندگی یک کودک بسیار مهم  است. اگر در هفته های آغازین کار، وقت خود را هدر دهید مطمین باشید شکست خواهید خوردو نمی توانید در این حرفه دوام بیاورید.
یک سال اول برای هر کسی می تواند بسیار مهم و حیا تی باشد. سعی کنید قبل از شروع کار تان آموزشهای لازم را فرا بگیرید بعد بازاریابی شبکه ای را شروع نمایید. اگر به این شکل عمل کنید مطمین باشید دوام خواهید آورد و موفق می شوید. در ابتدا شما باید بدانید با چه کسانی کارتان را شروع کنید و این مهمترین قسمت برای شروع کار شما می باشد.
يادتان باشد كه هر كس براي خودش حلقه تأثير گذاري خاصي دارد. به هر حال ما در اين دنيا تنها زندگي نمي كنيم و لازم است كه با ديگران در ارتباط باشيم. از آنجا كه نتورک مارکتینگ صنعت ارتباطات است. اين مسئله اهميت بيشتري نيز پيدا مي كند. براي روشن تر كردن مسئله بگذارید مثالي بزنم:
اولين حلقه تأثيرگذاري يك فرد خانواده و خويشاوندانش است. ليستي از آنها تهيه كن.
دومين حلقه تأثيرگذاري شما دوستان نزديكتان هستند. مثلاًً هم كلاسي ها يا هم دانشگاهي ها، هم محله اي ها و..
سومين حلقه مي تواند همكاران باشد، هم باشگاهي ها يا دوستاني كه تازه با آنها آشنا شده ايد.
در ابتدا با لیست گرم خود شروع کنید 
لیست گر م شامل افرادی است که شما آنها را می شناسید، در گذشته و حال همراه شما بوده اند.  بطوریکه وقتی به آنها تلفن می زنید بلا فاصله شما را خواهند شناخت. سعی کنید در ماه های اول، کارتان را با افرادی که در لیست گرم شما می باشند در میان بگذارید. آنها شما را در ساختن یک تجارت طولانی مدت همراهی خواهند کرد. لیست گرم چیزی است که شما را از دیگران متمایز می سازد و می تواند سکوی پرش موفقیت شما باشد. بدون آن اقدام شما برای شروع تجارت بی فایده خواهد بود.
یک جمله قدیمی در صنعت ما وجود دارد: « هر شبکه ساز بزرگی قبلاً یک شبکه ساز بی دست و پا بوده است.» هیچ کس از اول با آرامش و اعتماد به نفس کامل کار را شروع نکرده است. بنابراین عاقلانه است که اول با روابط قوی خود که شامل خانواده و دوستانتان می شود کار را شروع کنید. و مسلماً تنها نخواهید بود.
در ضمن این را هم بدانید برای خانواده یا دوستان فرقی نمی کند که شما در این حرفه تازه کار باشید یا اینکه کیفیت جلسه معارفه شما ضعیف باشد. شما با شروع از لیست گرم و با استفاده از ارتباطات گرم خود کم کم خود را برای بازار سرد(لیست سرد) که همان کسانی که شما ارتباط چندانی با آنها نداشته اید آماده می کنید.

 ایجاد یک لیست گرم بزرگ
یکی  از کارهایی که تازه واردها قبل از شروع کار باید انجام دهند نوشتن لیست  1000نفری می باشد. هر چه لیست گرم شما بزرگتر باشد، تجارت خود را محکمتر خواهید ساخت. اگر ما از شما بخواهیم لیست 100 نفری تهیه کنید مطمین باشید شما 30 یا 40 نفر را خواهید نوشت و دیگر به فکر رشد لیست خود نخواهید بود. سعی کنید آه و ناله ها را کنار بگذارید و در اطاق خلوتی بنشینید و لیست خود را بنویسید. هیچ وقت نوشتن لیست را متوقف نکنید افرادی نیز هستند که در حین کار به شما ملحق می شوند یا با شما دوست می شوند پس آنها را فراموش نکنید و نام آنها را در لیست خود بیاورید.
زمانی که لیست گرم خودتان را آماده کردید برای شروع کار 30نفر اول را انتخاب کنید. کسانی که بیش از همه از کار کردن باآنها لذت می برید. لیست گرم شما می تواند کلید موفقیت شما باشد، سعی کنید به اندازه کافی برای نوشتن لیست گرم خود وقت بگذارید.
فهرست تقویت حافظه، لیستی از افراد، مکان ها، مشاغل، کتب راهنما یا چیزهایی است که به ما در به یاد آوردن افرادی که در گذشته می شناخته ایم، کمک می کند. ما از دفترچه راهنمای تلفنی، سالنامه های قدیمی دبیرستان و کتابچه های مشاغل استفاده کردیم تا لیست های چند صد نفری بنویسیم.
فهرست تقویت حافظه بازار گرم 
 از کلیه منابع برای گسترش لیست خود استفاده کنید. همۀتوزیع کنندگان تازه وارد می بایست ساعت ها در اتاقی ساکت بنشینند و از کلیه ی ابزار تقویت حافظه برای نوشتن لیست 1000 نفری استفاده کنند. دو سه روزطول می کشد تا کار را شروع کنید. در پایان ماه اول آماده حرکت به سوی هدف هستید. از این که تجارت خود را با به کار گیری این ابزار آغاز کنید پشیمان نخواهید شد. طبیعت بازاریابی شبکه ای ایجاب می کند که با عده ی زیادی از افراد صحبت کنید. هرچه لیست گرم شما طولانی تر باشد، امکان موفقیت تان بیشتر است.

پیشداوری ممنوع 
بعضی از افراد با تجربه و قدیمی می گویندکه باز هم نمی توانندبه سراغ بازار گرم شان بروند.
من اعتبار ندارم در گذشته و در شرکتی دیگر همه کسانی که در حلقه تأثیر گذاری من بوده اند از بین رفته اند و به من دیگر اعتبار نزد آنها ندارم.
بعضی ها فکر می کنند اگر اینکار را به دوستان یا اعضاء خانواده مطرح کنند مورد تمسخر واقع می شوند.
بعضی ها می ترسند اعتبارشان نزد دیگران خراب شود.
من در شرکت قبلی شکست خوردم.
بعضی از این افراد می ترسند که منافع آنها در کار دیگر به خطر بیافتد.
من تا پولی از این کار به دست نیاورم با کسی در این رابطه صحبت نخواهم کرد.
بعضی ها به تازگی تغییر مکان داده اند و می گویند که هیچ کس را نمی شناسند.
بعضی ها حس بهتری برای کار با افرادی که نمی شناسند، دارند.
بسیاری از مردم باور دارند که یک عده افراد معتاد به بازاریابی شبکه ای، بهتر از افرادی هستند که شخصاً می شناسند.
من گوشم از این حرف ها پر است و حتی یکی از آن ها را درست نمی دانم. شاید بدترین شان این باشد که دوست یا خانوادۀ کسی نتواند یا نخواهد این کسب و کار را انجام دهد. بسیاری از مردم اگر درست به آن ها پیشنهاد شود، شرکتی که قرار است در آن فعالیت کنند قانونی باشد و محصول آن مفید باشد، می توانند به شبکه سازان حرفه ای بدل شوند. دست کم، آن ها می توانند مصرف کنندگان خوبی باشند. و این خوب است، چون اگر کسی محصولات را نخرد، امکانی برای ترویج آن نخواهد بود. در ضمن در گذشته هر اتفاقی برای ما رخ داده است برای ما یک تجربه گرانبها محسوب می گردد،و با استفاده کر دن از این تجربه هاست که ما را در این شرکت قانونی موفق خواهد کرد. دیروز به تاریخ پیوست ،فردا معماست،امروز هدیه خداوندی است، پس قدر ثانیه ها را بدانید. بهانه ها را کنار گذاشته با لیست گرم خود تماس بگیرید.


 
بازدید : 1884
13 مهر 1395 ساعت 08:55 ق.ظ
درحال بارگزاری
کانال تلگرام مدار ثروت